Türkiye’de ve Dünya’da Elektrik Fiyatları

Türkiyede Elektirik Fiyatları ne kadar? Akıllı Sayaç kullanmanın faydası var mı? Gündüz/Gece elektrik fiyat farkı var mı? Gece elektrik ne kadar ucuz? Puant nedir? İşte cevapları...

2
3261

 

Tarife      Adı 1   kWh       Elektrik      Vergiler Dahil  Fiyatı
Tek Zamanlı – Mesken 0 ,4117 TL
Üç Zamanlı – Mesken Gündüz

0,4001 TL

Puant

0,6208 TL

Gece

0,2569 TL

ELEKTRİK FİYATLARI TABLOSU

Çok zamanlı tarifenin uygulanabilmesi için, tüketici elektronik (akıllı) sayaç kullanmalıdır. Elektronik sayacınızın olması üç zamanlı tarifede olduğunuz anlamına gelmez.  Üç zamanlı tarifeye geçmek için, elektrik satış şirketine başvurmak gerekir .

Puant Nedir?

Puant, elektriğin en çok kullanımında olduğu zamanlardır .

 

Türkiye’de 3 Zamanlı Elektrik Fİyatları

Örnek olarak bir ampulün harcadığı elektriği bulmak için tıklayınız . . .

Şimdide  bu gündüz, gece ve puant tarife zamanlarında yola çıkarak elektrik faturamızı nasıl düşürebiliriz yani tasarruf edebiliriz onun hakkında konuşalım.

Mümkün olduğunca çamaşır ve bulaşık makinemizi gece veya gündüz çalıştırabiliriz. Tabiki bunu o şekilde sınırlı tutmamak lazım buna ek olarak her türlü elektrikle çalışan veya düzenli kullandığınız makinenizi gece veya puant zamanlarında çalıştırmanız size tasarruf sağlayacaktır.

Diğer Ülkelerde Elektrik Fiyatları

dünyadaki elektrik fiyatları grafik
1 kWh Elektrik kaç euro ?

2 YORUMLAR

  1. […] Elektrikle çalışan cihazların zamanla alternatif akım kablosunun kaçak yaparak, alet yada aracın başka kısımlarına akım geçebilir. Bu tehlikeyi önlemek için araçların diğer kısımları, toprak içine yerleştirilmiş bir madensel levha veya toprakla bağlantısı olan  bir su şebekesine bağlanır. Bu işleme topraklama denir. […]

Yazı hakkında düşüncelerinizi ve sorularınızı yazabilirsiniz...