Quadcopter nedir ve hangi parçalardan oluşur ?

Quadcopter nedir, Quadcopter nerelerde kulllanılır, Quadcopter nasıl yapılır, Quadcopter ne işe yarar, Quadcopter parçaları nelerdir sorularına cevap aradık

0
2373

Quadcopter insansız hava araçlarından dört kolu olan dört motorlu insansız hava aracı diyebiliriz .  Quapcopte r ( dörtlü ) olanı olduğu gibi altılı ve sekizli olanları mevcuttur .

Peki bir quadcopte r , yapımı için neler gereklidir ?
Öncelikle quad copter için bir sistem kartı lazım bunun için ben ARDUCOPTER kullandım bu kart ardiuno mega 2556 özelleştirilmiş halidir.  Arducopter yazılımı için genelde hazır olan firmware dosyaları mevcut bunları APM PLANNER veya MISSION PLANNER proğramları kullanarak yazılımı karta yüklemek mümkün.
Motorlar için ise fırçasız dc motor kullandım,motor kontrolleri için ise 30A lık ESC (Electronic Speed Control) kullandım .

Pervana 10×45 boyutunda olan pervaneler kullandım burda dikkat edilmesi gereken pervanelerin üzerinde L veya R yazar bir diğer eşinde ise hiç bir şey yazmak genellikle .

Pervaneler ve motorların dönüşleri ayarlamak önemli burda şunu bilmemiz gerekir ki motorların ikisi saat yönünde diğer ikisi ise saat yönünün tersinde dönmesidir .

Quadcopter malzemelerinin bağlantı şeması
Quadcopter malzemelerinin bağlantı şeması
Quadcopter motoru
Quadcopter motoru
Quadcopter
Quadcopter

Yazı hakkında düşüncelerinizi ve sorularınızı yazabilirsiniz...