I.Kabul
Bu web sitesini (“www.muhendisalemi.com”) kullanımınız aşağıdaki şart ve koşullara tabidir. Siteye girerek, bu hüküm ve koşulları kabul etmiş oluyorsunuz.

II. Telif Hakkı Bildirimi
Aksi belirtilmedikçe, bu sitede görünen tüm bilgi, metin, makale, veri, resim, web sayfası veya diğer dökümanlar, muhendisalemi.com ‘un veya başkalarının belirttiği şekilde mülkiyetindedir. Her bir kopyanın sayfalarda görülen telif hakkı veya ticari marka uyarılarını veya atıflarını içerdiği koşuluyla, bu sitedeki bilgileri kişisel veya eğitim amaçlı kullanmanız için kopyalayabilirsiniz.

Dökümanlar aksi halde, bu belgede belirtilenler haricinde, kopyalanamaz, dağıtılamaz, lisans altına alınamaz, değiştirilemez, çoğaltılamaz, yeniden kullanılamaz, satılamaz, iletilemez, türev bir çalışma yaratmak için kullanılamaz ve kamu veya ticari amaçlar için kullanılamaz. Hiçbir içeriği, yanlış ve yanıltıcı bir izlenim veya beyan verebilecek herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Bu Sitedeki hiçbir şey fikri mülkiyet haklarının herhangi bir lisansını, yasak, gösterim veya başka bir şekilde kabul etmek olarak yorumlanamaz.

III. Garantiler
Bu sitenin işlev veya işleminin kesintiye uğramayacağını ve hatasız olacağını, kusurların giderileceğini ve bu siteyi ve sağlayan sunucunun güvenli olacağını garanti etmez. Virüs veya diğer zararlı unsurların bu sitenin ziyaretçisi ve kullanıcısı olarak, sitemizi kullanmanızla bağlantılı olarak kullanılan teçhizatın servisiyle ilgili tüm masraflardan tam sorumluluk kabul etmiş olmalısınız.

Bu Sitede bulunan bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu beyan ve taahhütte bulunmaz. Bu Site yazım hataları, teknik yanlışlıklar veya diğer hatalı bilgiler içerebilir. Bu site içeriğini veya herhangi bir bölümünü önceden haber vermeksizin ekleme, değiştirme veya silme hakkını saklı tutar. Herhangi bir durum önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Ayrıca, bu site üçüncü şahıslar tarafından sağlanan bilgileri içerebilir. Bu tür bilgilerin doğruluğu,  kalitesi, uygunluğu veya güvenilirliği konusunda hiçbir beyan veya garanti bulunmamaktadır. Söz konusu üçüncü taraflar tarafından sağlanan herhangi bir bilgide yer alan hatalar, eksiklikler veya yanlışlıklar konusunda sorumlu değildir.

Bu sitedeki bilgilerin doğruluğunu sağlamak için çaba sarf etmekteyiz. Ticari marka ve ilgili fikri mülkiyet yasalarının ülkeden ülkeye ve bazı ülkelerdeki yargı alanları arasında farklılık olduğunu belirtmek isteriz. Bu sitede yer alan bilgiler, tüm ülkeler veya eyaletler için uygun olmayabilir.

IV. Sorumluluk
B u sitenin görevlileri, üyeleri, yöneticileri, çalışanları veya diğer temsilcileri, bu sitenin kullanımından ve bu belgede yer alan herhangi bir bilgiden kaynaklanan ve herhangi bir özel sonuçta ortaya çıkacak veya başka türlü herhangi bir zararın sorumluluğunu almayacaktır.