HTC Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Sanal Gerçeklik Deneyimi

Sanal gerçeklik her geçen gün hayatımıza çok daha fazla giriyor. Dolayısıyla biz insanların da dikkatini çekiyor. HTC Vive ile sanal gerçeklik deneyimi yaşamak için nelere ihtiyaç var? HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü hangi telefonlara uyumlu? HTC RE Vive gözlüklerin teknik özellikleri nelerdir? Bu makalemizde bu soruların cevabını arıyoruz...

0
1430

Sanal gerçeklik her geçen gün hayatımıza çok daha fazla giriyor. Dolayısıyla biz insanların da dikkatini çekiyor. HTC Vive ile sanal gerçeklik deneyimi yaşamak için nelere ihtiyaç var? HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü hangi telefonlara uyumlu? HTC RE Vive gözlüklerin teknik özellikleri nelerdir? Bu makalemizde bu soruların cevabını arıyoruz…

sanal gerçeklik gözlüğü
sanal gerçeklik gözlüğü

Sanal gerçeklik , HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile sanal gerçekliğin ön planda olduğu bir dönemdeyiz. Tabi buna paralel olarakta firmalar farklı arayışlar içerisine girmektedir. Güzel bir gelişme bu sefer HTC ve Valve işbirliği ile olan RE Vive adıyla anılacak olan sanal gerçeklik gözlüğü oluyor. Oyun oynarken, film izlerken ve daha aklınıza ne gelirse sizi bambaşka bir boyuta taşıyacak.

HTC RE Vive’ın teknik özelliklerini incelemek istersek; üzerinde tam 70 adet sensör vardır ve 360 derece açılı hareket özelliğine sahiptir. Aynı zamanda 90 kare/kare saniye hızında akış sağlıyor.Bu özellik gözlük takılıyken kendi etrafınızda tam bir tur dönebilme imkanı sağlayacaktır.

HTC RE Vive akıllı telefon bağımlısı değildir. HTC RE Vive’ın bağımsız bir donanım olarak satın alarak PC’ye bağlayabilirsiniz. Yani sanal gerçeklik gözlüğüne sahip olup kullanmak için illaki bir HTC telefon sahibi olmanıza gerek yok.

Aşağıdaki videoda HTC Vive sanal gözlüğün verdiği farklılığı görebilirsiniz. İyi seyirler 🙂

Yazı hakkında düşüncelerinizi ve sorularınızı yazabilirsiniz...