Hakkımızda

İsmimizin anlamına uygun bir şekilde ” Tüm alem için mühendislik “ sloganıyla mühendislik adına bilgi sahibi olduğumuz alanlarda bilgimizi paylaşmak ve arttırmak için bu siteyi kurduk.

Misyonumuz

Temel olarak mühendislik adına kurulmuş olsak da amacımız bilgi sahibi olduğumuz ve merak ettiğimiz konulardaki düşüncelerimizi paylaşmaktır.

Vizyonumuz

Tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir bilgi paylaşım sitesi olmak.

“İnsanların, temel düşüncesi, ruhun gerçek besini olan bilgeliği aramak olmalıdır.” Descartes

Sözüne paralel bir şekilde bizde bilgimizi paylaşarak bilgeliği aramaktayız.

” Bilim , bilmediğimiz şeyleri kabullenmek demektir. ”    S. Çınar

Tüm yazılarımızı ve görsellerimizi kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.

muhendisalemi.com

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz ;

Facebook : https://www.facebook.com/muhendis.alemi

Twitter :https://twitter.com/AlemiMuhendis

İnstagram : https://www.instagram.com/muhendisalemi/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UChYFhzY8TN9jH8KdGEZ3yqg

Siteyi Kimler Yönetiyor ?

Ben Sami ÇINAR, Fırat Üniversitesinde Metalurji ve malzeme mühendisliği mezunuyum. Bilginin paylaşarak daha değerli olacağına inandığım için bu internet platformunu kurmaya karar verdim. İnsanlara kendi öğrendiğim ve tecrübe ettiğim alanımla ilgili doğru bilgileri aktarma amacındayım. 1994 yılında İzmir’in bir köyünde doğdum ve çocukluğum köyde geçti ve ilkokulu köy okulunda bitirdim. Daha sonra ilçede ardından da lisede bilgisayar bölümüne gidince bilgisayarla ve kodlarla orada tanıştım diyebiliriz.

Lise eğitimimde küçük çaplı siteler yaptım ancak uygulamaya koymadım. Üniversitede yaşamımın büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirdiğim için hem bilgimi pekiştirmek hem de bilgi üretmek ve paylaşmak için bu siteyi kurdum. (26.03.2016)

Bu siteyi mesleki hayatım boyunca bilgi ve tecrübelerimi anlatmak için kullanacağım. Bu açıdan eşi benzeri olmayan kaliteli bilgilerin olacağına emin olabilirsiniz. Bizlere yani bana ulaşmak için iletişim kısmını kullanabilirsiniz!

Ben Samet CEYLAN, Lise hayatım Makine Resim Konstrüksiyon bölümüyle geçti İzmir Gediz Üniversitesi Mekatronik, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldum, Endüstri Mühendisliği (Uzaktan Eğitim) ile okul hayatım halan devam etmekte, şu anda Rüzgar Enerjisi sektöründe özel bir firmada Teknik Çizim Sorumlusu olarak çalışmaktayım.
Her türlü Proje, Tasarım, Dizayn çalışmalarınızda, destek ve yön vermek için ekibimizle buradayız.

Mühendis Aleminde kalın 🙂

İŞ ORTAKLARIMIZ